Beek en Donk – De zoektocht naar Prins(es) Luuk LIII blijft de nodige inspanning vergen. Detective Bond van S.C.E.P.T.E.R. verscheen ditmaal zichtbaar uitgeput op de plaats delict. Met een scheef hangende aktetas, scheef zittend hoedje en een bezweet voorhoofd leek hij meer op iemand die de marathon had gelopen dan op een detective.
Op de grond lagen opnieuw, de inmiddels vertrouwde bierdopjes en confetti.
“Pfff, wat een zoektocht is dit!”, zuchtte Bond. Hij trok zijn jasje recht en probeerde zijn gebruikelijke professionele houding aan te nemen.
Vervolgens boog hij zich over het bewijsmateriaal en pakte een bierdopje op. Hij draaide het langzaam rond en begon aan een ingewikkelde analyse.
“Interessant, interessant object; op basis van de rotatiehoek van dit object, de trillingsfrequentie van…” Plotseling stopte hij. Bond zuchtte diep, liet zijn schouders zakken en keek naar het bierdopje.
“Weet je wat, laat maar. IA, zeg jij het maar.”
Normaal begon IA nu aan een ellenlange analyse, vol historische correlaties en andere wetenschappelijke termen. Bond bereidde zich daar al op voor. Maar ditmaal bleef het stil.
Geen ingewikkelde berekeningen gaf IA toe. Geen verwijzingen naar de maanstand of de Raad van Elf, slechts één simpele conclusie:
AANWIJZING 8: VAN INSPANNING NAAR ONTSPANNING
Bond keek verbaasd op, dat was het?
IA zei op dat moment: “zelfs een ezel begrijpt wanneer het tijd is om het ingewikkeld te maken, of juist helemaal niet?” Eén ding is zeker: zelfs de beste detective heeft af en toe een pauze nodig
De zoektocht naar Prins(es) Luuk LIII gaat verder… Geniet volop van deze voorpret en doe mee met onze Prinsenpoll.